Information om föreningen HelsinkiWest

 

Kontakt: info@helsinkiwest.fi

Styrelse 2019-2020

 

Ordförande Tarja Aalto
tarja@goodwaves.fi
Hangö, Sattva Living och Good Waves Consulting Oy,
www.goodwaves.fi  www.ayurvedicchoice.com

Vice ordförande Matti Piirainen
matti@guidematti.fi
Guide-Matti
www.guidematti.fi

Kassör Henrica Ewalds
henrica.ewalds@gmail.com
Hotel Sea Front
www.hotelseafront.fi

Sekreterare Nora Garusi
nora.garusi@gmail.com
Dönsby Bed & Breakfast
www.donsby.fi

Informatör Taina Sillander
taina.sillander@mustionlinna.fi
Mustion Linna – Svartå Slott – Mustio Manor
www.mustionlinna.fi

Suppleant Lena Aschan
lena.aschan@gullo.fi
www.gullo.fi

 

HelsinkiWest r.f. är en registrerad förening.

Föreningens uppgift är att sammanföra aktörer inom turismnäringen i västra Nyland och marknadsföra deras tjänster på den finska och de internationella marknaderna.

Medlemmarna i HelsinkiWest är företag, som verkar inom besöksnäringen. Vi samarbetar och skapar produkter där de olika tjänster, som vi erbjuder, kompletterar varandra till en fin helhet, som du, som besöker vår region kan njuta av.

Om du som företagare i västra Nyland vill komma med i vårt glada gäng, kontakta oss på info@helsinkiwest.fi

 

Besök också våra social media kanaler!

 

Facebook: visithelsinkiwest

Instagram: @visithelsinkiWest